Jesteśmy HostingHouse.pl

Czy poświęcisz kilka chwil, aby poznać historię naszej działalności?

Kilka słów o nas

Marka HostingHouse.pl została stworzona przez firmę clpik-studio.com istniejącą od 2007 r. W sierpniu 2012 r. część firmy została przekształcona w spółkę o profilu hostingowym – Imaginio Sp. z o. o.

Od samego początku celem firmy było zaspokojenie potrzeb na tani hosting - usługę przeznaczoną dla "przeciętnego zjadacza internetu", czyli osobę która potrzebuje serwera www dla swoich, często prostych potrzeb (takich jak strona www, czy poczta e-mail) w bardzo niskiej cenie. Efektem pracy nad ofertą były konta hostingowe zlokalizowane w jednej z najlepszych serwerowni w Polsce - szybkie, bezpieczne i stabilne (gwarantowany uptime > 99,5% w skali roku), za to w najniższych na rynku cenach.

Aktualnie obsługujemy ponad 7000 serwerów wirtualnych, a zarejestrowanych mamy ponad 20 000 klientów – zarówno biznesowych, jak i indywidualnych. Oprócz serwerów wirtualnych, oferujemy także rejestrację domen, certyfikaty SSL oraz VPS z panelem Dierct Admin.

Nasza historia

Nie wszystko od początku układało się po naszej myśli, ale dziś dumnie nazywamy siebie liderami taniego hostingu w Polsce.
Czy jesteś gotowy na podróż w czasie?
Dziś

Jesteśmy liderem!

W Polsce prawdopodobnie nikt nie oferuje jednocześnie lepszego i tańszego hostingu www!
Sierpień 2012 r.

Rozdzielenie marek

HostingHouse.pl zostaje wydzielone do odrębnej spółki Imaginio Sp. z o. o., a jednocześnie coraz więcej danych znajduje się już w serwerowni Sprint Data Center
Luty 2011 r.

Migracja danych do Polski

Przenosiny pierwszych kont hostingowych do polskiej serwerowni SuperHost.pl
Sierpień 2008 r.

Pierwszy serwer dla klientów masowych

Uruchamiamy pierwszy serwer dla klientów indywidualnych we francuskiej serwerowni OVH
Grudzień 2007 r.

Startujemy

Rozpoczyna się działalność firmy clpik-studio.com zajmującej się pozycjonowaniem stron www, programowaniem i administracją serwerów
Startujemy!

Ilość obsługiwanych domen
top100.wht.pl

O ciągłym rozwoju firmy świadczy ilość obsługiwanych przez nas domen, która nieprzerwanie od początku istnienia firmy rośnie. Aktualnie zajmujemy wysokie miejsce w prestiżowych rankingach hostingów "TOP100" (lista 100 największych hostingodawców w Polsce) redagowanych przez serwisy RootNode (top100.rootnode.pl) oraz WebHostingTalk (top100.wht.pl).