WAF 2.0: Zwiększamy bezpieczeństwo aplikacji webowych i poczty e-mail

W HostingHouse.pl od zawsze przywiązujemy wagę do bezpieczeństwa. Niedawno na naszych serwerach wdrożyliśmy WAF 2.0, który jeszcze skuteczniej filtruje próby włamań i spamu na strony www naszych klientów. Wszystko to (bo naszych autorskich rozwiązań jest znacznie więcej) sprawia, że nasz hosting jest jeszcze bezpieczniejszy.

W naszych rozwiązaniach szczególną uwagę skupiliśmy oczywiście na najpopularniejszym na świecie skrypcie do prowadzenia stron www, czyli WordPress. Nasze oprogramowanie chroni np. przed atakami typu brutal force, czy najpopularniejszymi odmianami SQL injection. Co ciekawe, nasze statystyki pokazują, że od wprowadzenia nowych funkcjonalności, każdego dnia odnotowujemy tysiące prób włamań i spamu.

Oprogramowanie jest stale udoskonalane, dlatego prosimy o kontakt z naszą firmą w celu eliminacji zjawisk typu „false positive”, ale także udoskonalania jego skuteczności. Jeśli zatem jakimś cudem doszło do włamania na stronę, prosimy o kontakt, a postaramy się przeanalizować logi i dodatkowo wzmocnić ochronę.

Naszej uwadze nie uszły także ostatnie bardzo przemyślane próby spamowania poczty e-mail. Przemyślane, ponieważ wszystkie standardowe narzędzia do walki ze spamem nie radziły sobie z zastosowaną przez spamerów nową technologią. Po analizie próbek spamu, wdrożyliśmy nowe filtry, które radzą sobie z tym zjawiskiem w około 99% przypadków.