Darmowy certyfikat do hostingu!

Darmowe certyfikaty Let’s Encrypt już dostępne w HostingHouse.pl!

Od dziś dla naszych klientów hostingowych dostępny jest instalator bezpłatnych certyfikatów Let’s Encrypt. Dzięki niemu, w pakietach Srebrnym i Złotym, użytkownik za pomocą zaledwie 1 kliknięcia może zabezpieczyć wszystkie swoje domeny internetowe  szyfrowaniem SSL zupełnie za darmo.

Bezpłatne certyfikaty Let’s Encrypt to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i czasu. W przeciwieństwie do tradycyjnych certyfikatów, Let’s Encrypt są instalowane automatycznie – nie jest wymagana praktycznie żadna wiedza na ten temat (patrz instrukcja instalacji). Certyfikaty wystawiane są na trzy miesiące, ale nasz system dba o to, aby przed wygaśnięciem zostały odnowione – nie jest więc wymagana żadna ingerencja ze strony użytkownika nie tylko w momencie aktywacji, ale i później – w przypadku odnowienia certyfikatu.

Niewątpliwą zaletą certyfikatów Let’s Encrypt jest rozpoznawanie ich przez niemal wszystkie przeglądarki internetowe, nie jest też wymagane posiadanie dedykowanego adresu IP. Wadą jest natomiast brak gwarancji finansowych w przypadku złamania szyfru.

Prosimy mieć jednak na względzie, że cały projekt Let’s Encrypt jest non-profit, prowadzony przez organizacje zewnętrzne (niezależnie od nas), zatem nie możemy zagwarantować ciągłości i poprawności jego działania.

Instrukcja instalacji certyfikatu znajduje się w naszej bazie wiedzy.