Instrukcja instalacji certyfikatu Let's Encrypt krok po kroku:

1. Zaloguj się do panelu DirectAdmin.
2. Jeśli domena nie ma włączonej obsługi SSL, należy w konfiguracji domeny zaznaczyć opcję "Bezpieczny SSL" (zapisać), a następnie, w formularzu poniżej "Użyj dowiązania symbolicznego private_html do public_html" (zapisać), dzięki temu nie będzie potrzeby przekopiowywania plików między folderem public_html, a private_html. Krok ten można pominąć, jeśli strony z i bez szyfrowania mają mieć dwie niezależne treści, bądź pliki zostały już umieszczone w folderze private_html, natomiast w takim wypadku nie będzie możliwa zmiana wersji PHP z poziomu panelu DirectAdmin.

3. Dla wybranej wcześniej domeny wybierz "Certyfikat SSL" ze strony głównej panelu DirectAdmin.
4. Wybierz drugi od góry checkbox, a następnie zaznacz opcję "Darmowy SSL od Let's Encrypt".

5. Wypełnij formularz poniżej (należy wybrać ewentualne dodatkowe adresy do certyfikatu), a następnie kliknij "Zapisz".
6. Gotowe! Jeśli certyfikat wygenerował się bez błędów (świadczy o tym komunikat "Certificate for anija.pl has been created successfully!"), to strona powinna zacząć funkcjonować pod adresem https w ciągu 5-10 minut. Automatycznie odnowienie certyfikatu powinno nastąpić po około 85 dniach, gdyby się tak nie stało, należy powtórzyć powyższe kroki w celu ponownej instalacji certyfikatu Let's Encrypt. Jeśli czynność zakończy się błędem, należy ponownić próbę wygenerowania certyfikat za kilka minut (należy pamiętać, że jest to usługa bez jakichkolwiek gwrancji w działaniu).

Dodatkowo można włączyć przekierowanie z http na https (zakładka Certyfikat SSL - jak w pkt. 3). Uwaga! Przed uruchomieniem przekierowania prosimy upewnić się, że strona wyświetla się już poprawnie pod adresem "https".


Uwaga: przeglądarki mogą zwracać błąd typu "nie wszystkie elementy są chronione" - oznacza to, że na stronie należy podmienić wszystkie adresy http na https. W większośći skryptów (np. WordPress, PrestaShop itd.) wystarczy po prostu zmienić adres strony w konfiguracji i wszystkie elementy podmienią się automatycznie, ale czasem konieczne są dodatkowe działania (poradnik dla WordPressa).

W pakietach hostingowych z ograniczeniem ilościowym certyfikatów Let's Encrypt, kolejne instalacje certyfikatów są możliwe do przeprowadzenia w sposób ręczny (metoda weryfikacji w takim wypadku to FTP lub DNS, gdyż sprawdzanie za pomocą protokołu http jest zarezerwowane dla naszego systemu).
Czy odpowiedź była pomocna?
Przeczytaj również
Jak utworzyć trwałe przekierowanie z HTTP na HTTPS? (Zobacz: 7824)
Wyłączenie nagłówka X-Frame-Options (Zobacz: 1555)
Włamanie na konto - co zrobić? (Zobacz: 10437)
Sposoby postępowania w przypadku zapomnienia hasła do usług (Zobacz: 28239)
Listowanie plików w katalogu (Zobacz: 2500)

Powered by WHMCompleteSolution