Jak włączyć SSL dla WordPress?

Aby wdrożyć szyfrowanie SSL (https) w zainstalowanym już WordPressie należy:

1. Utworzyć certyfikat SSL dla wybranej domeny (np. zgodnie z naszym poradnikiem). W tym momencie (przy poprawnie zainstalowanym certyfikacie) WordPress powinien być już dostępny pod adresem z przedrostkiem https://.
2. W panelu administratora WordPress, w zakładce "Ustawienia" -> "Ogólne" zamienić http na https w obu polach, tj. Adres WordPressa (URL) i Adres witryny (URL).
3. W zarządzaniu wtyczkami, należy zainstalować i aktywować plugin "Better search replace".
4. W ustawieniach wtyczki w polu "Search for" wpisać http://twojadomena.pl, zaś w "Replace with"- https://twojadomena.pl (gdzie "twojadomena.pl" to adres WordPressa) oraz zaznaczyć wszystkie tabele obok "Select tables" (klikanie z wciśniętym klawiszem CTRL) i odhaczyć "Run as dry run?", a następnie kliknąć "Run Search/Replace".
5. Jeśli strona ma być dostępna tylko pod adresem z przedrostkiem https, to należy na koniec utworzyć jeszcze trwałe przekierowanie na SSL w .htaccess.

Uwaga: wyżej opisany sposób został przetestowany na czystej instalacji WordPress, nie możemy zatem dać gwarancji poprawności tych operacji w przypadku istniejących stron. Zawsze w takich sytuacjach zalecamy wcześniejsze wykonanie kopii bezpieczeństwa - w tym przypadku powien wystarczyć backup bazy danych.
Czy odpowiedź była pomocna?
Przeczytaj również
WordPress przestał działać (Zobacz: 839)
Zmiana nazwy domeny WordPress (Zobacz: 1686)
Co zrobić w przypadku nieudanej aktualizacji WordPress? (Zobacz: 53)
Błąd 404 na podstronach (wpisach / stronach) WordPress (Zobacz: 529)
WordPress zaczął działać wolno (Zobacz: 1643)

Powered by WHMCompleteSolution