Błąd pojawiający się przy okazji próby umieszczenia na serwerze pliku za pomocą panelu WordPress. Wbrew temu co podają niektóre internetowe poradniki nie należy w takim wypadku zmieniać uprawnień do jakiegokolwiek folderu na 777 - nie dość, że w absolutnie niczym to nie pomoże, to na dodatek zwiększa ryzyko włamania na stronę. Przyczyną błędu "Wysłany plik nie mógł zostać przeniesiony do wp-content/uploads" jest niemal zawsze przekroczenie limitu dysku. W takim wypadku należy albo usunąć z serwera niepotrzebne pliki albo też powiększyć konto hostingowe do wyższego pakietu. Oczywiście sam błąd może być też spowodowany zbyt niskimi uprawnieniami (chmod), które zostały nadane np. ze względów bezpieczeńśtwa (ochrona przed nieautoryzowanym zapisem danych), ale w takim wypadku należy nadać uprawnienia max. 755.

Tę samą przyczynę ma także błąd pojawiający się przy okazji aktualizacji WordPressa ("Aby wykonać wybrane działanie, WordPress potrzebuje dostępu do Twojego serwera WWW. Wprowadź dane połączenia FTP, aby kontynuować. Jeśli nie pamiętasz danych do połączenia się, skontaktuj się z administratorem swojego serwera").

Jednocześnie informujemy, że jako firma hostingowa nie prowadzimy wsparcia technicznego z obsługi zewnętrznych skryptów (takich jak WordPress), a powyższy poradnik nie musi być zgodny z oficjalnymi zaleceniami jego twórców. W przypadku dalszych wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia strony https://pl.wordpress.org/support/.


Czy odpowiedź była pomocna?
Przeczytaj również
Jak wdrożyć SSL (https) do WordPressa? (Zobacz: 5542)
Jak zezwolić na dostęp do pliku xmlrpc.php? (Zobacz: 335)
Zmiana nazwy domeny WordPress (Zobacz: 4099)
Błąd: "Fatal error: Allowed memory size..." - podniesienie parametru memory_limit w WordPress (Zobacz: 583)
Tworzenie kopii bezpieczeństwa WordPressa (Zobacz: 1195)

Powered by WHMCompleteSolution