Kreator stron vs. WordPress

Często spotykamy się z pytaniami: jakie możliwości daje kreator stron, czy lepszy będzie WordPress itd. Warto pochylić się nad tymi dwoma oprogramowaniami.

HHkreator, bo tak nazywa się nasz kreator stron, to nic innego jak instalator skryptu quick.cms z przygotowanymi wcześniej skórkami (wyglądami strony). Quick.cms to polski skrypt tzw. CMS do budowy prostych stron, przy czym kluczowe jest tu określenie „prostych”. Chodzi tu zarówno o umiejętności do tworzenia strony, jak i same funkcje stron. To dobre rozwiązanie dla klientów, którzy chcą zrobić stronę z kilkoma zakładkami, na których znajdą się treści i zdjęcia, a sama witryna nie będzie zbyt często aktualizowana i rozwijana w przyszłości.

WordPress to tzw. kombajn. Oczywiście da się za jego pomocą wykonać prostą stronę, ale równie dobrze można stworzyć funkcjonalny i wszechstronny portal internetowy. Ma wiele bardzo istotnych zalet, a wśród nich są m.in.:

  • jest regularnie aktualizowany, a przez to względnie bezpieczny
  • zna go praktycznie każda osoba i firma zajmująca się tworzeniem stron
  • gwarantuje dostęp do ogromnej ilości motywów (wyglądów tematycznych) zarówno płatnych, jak i bezpłatnych
  • posiada dużą ilość wtyczek, tzw. pluginów, które zwiększają funkcjonalność strony

Mimo, że HHkreator to nasze oprogramowanie, to sami chętnie korzystamy z możliwości, jakie daje nam WordPress. To globalne, bezpłatne rozwiązanie dające niesłychane możliwości przy budowie stron.

Zobacz także: hosting z instalatorem WordPress