Płatności online w usługach hostingowych

paypal hostingSzybkie płatności internetowe, tzw. online nie są już żadną nowością na rynku usług wirtualnych. Większość firm oferujących hosting ma w swojej ofercie możliwość zapłaty przelewem błyskawicznym, dzięki czemu usługi wymagające opłaty (domeny, certyfikaty itd.) są aktywowane automatycznie nawet po kilku sekundach od wykonania przelewu – płatności w zdecydowanej większości przypadków są księgowane przez banki 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu! Oczywiście ten sposób płatności jest też jak najbardziej bezpieczny (połączenie z bankiem jest zawsze szyfrowane).

Nie jest jednak już jednak tak oczywiste, że od tego rodzaju wpłat nie powinny być pobierane żadne prowizje. Wiele firm w Polsce dolicza dodatkowe koszta za wykonanie płatności przez popularny system PayPal. Prawdą jest, że szczególnie w przypadku faktur o małych wartościach prowizja z systemu PayPal może stanowić dużą część całego przychodu dla firmy, jednak trudno jest zaakceptować fakt, że powinno się tymi kosztami (bądź co bądź – za ułatwienie życia) obciążyć klienta.

Odrębną kwestią jest ilość możliwych rodzajów płatności. HostingHouse.pl dzięki współpracy z serwisem płatności online transferuj.pl, oferuje aż 45 różnych metod płatności. Są wśród nich największe polskie banki takie jak mBank, PKO (inteligo), Alior, Getin itd. Dołączając do tego wspomniany wcześniej PayPal oraz przelewy internetowe do banku IdeaBank, można śmiało stwierdzić, że obsługujemy zdecydowaną większość metod płatności dostępnych w Polsce. Za żadną z nich nie są pobierane dodatkowe prowizje.