hostinghouse.pl


UWAGA!

Ta strona zawiera ogólne porady do obsługi panelu DirectAdmin (a zatem nie muszą być one tożsame z ofertą serwerów przez nas oferowanych) i dotyczą starszej wersji panelu. Poniższa instrukcja obsługi nie jest już aktualizowana przez twórców panelu DA.


Home >> Rozpoczęcie pracy

Rozpoczęcie pracy

Strona ta zawiera informacje na temat nazw domen, edycji HTML, oraz na temat dostępu do panelu administracyjnego DirectAdmin. Służy ona jako wprowadzenie o zarządzaniu swoją stroną dla początkujących.  Zaawansowani użytkownicy mogą opuścić lekturę tej strony, oprócz sekcji zatytułowanej: Panel administracyjny - pierwsze logowanie.

Edycja HTML

HTML, lub hypertext markup language, jest językiem mówiącym przeglądarce internetowej jak ma wyglądać strona. Np:, do pogrubienia <b>bold</b> tekstu w HTML-u,  aby wyświetlić pogrubiony tekst - należy umieścić go pomiedzy tagiem <b> i jego zamknięciem</b>. Cokolwiek umieścimy w tych tagach zostanie pogrubione (tagi <b></b> nie zostaną wyświetlone w przeglądarce dla oglądających stronę). Ktokolwiek wchodząc na stronę www.twojadomena.com, obejrzy  stronę aktualnie zapisaną i dostępną w pliku index.html w głównym katalogu twojej strony.

Edycja HTML wymaga specjalnego oprogramowania do projektowania zadań. Przykładami są Microsoft FrontPage, HotDog Professional, i Macromedia Dreamweaver.  Są dostępne w wersji shareware i freeware edytory HTML dostępne na popularnych stronach takich jak download.com.  

Nawet najlepsze oprogramowanie edytorów HTML mogą być nie czytelne do końca dla początkujących. Jeżeli wszedłeś do tej kategorii, sugerujemy użycie programu do budowy stron  - ale online generator HTML. Nowa zawartośc HTML-a jest teraz wymagana - za pomocą edytora HTMLa i nie wysyłaj wiadomości oparte na informacjach. Niektóre strony z edytorami stron pozwalają kontrolować poprzez rozglądanie się po dysku, pozwalając na kontrolę wyglądu na tej stronie, wstawiając grafiki, skrypty itd. Większość stron edytora HTML i można powierzyć zaawansoanymy użytkownikom opłate za dostęp. Niektóre darmowe strony zawierają: :

https://www.uweb.ucsb.edu/generator/basic.php

https://www.3zweb.com/free/index2.htm

https://www.searchbliss.com/free_web_tools_html.htm

https://www.applelinks.com/tools/webpage.shtml

Panel administracyjny - pierwsze logowanie

Jest kilka sposobów aby uzyskać dostęp do panela administracyjnego:

 

https://www.twojadomena.com:2222  Możesz uzyskać dostęp do panela administracyjnego poprzez domene lub subdomę wystarczy umieścić za adresem :2222.

   

Okno (podobne do obrazka znajdującego się na prawo) się ukaże. Wprowadź i nazwę użytkownika i hasło. Pojedyńcze logowanie do panela kontrolnego daje ci możliwość zrobienia dwóch rzeczy.

Po pierwsze, kliknij link "System wiadomości" znajdujący się w prawym górnym rogu strony. Ważna wiadomość o twoim koncie może przyjść poprzez system wiadomości, dlatego zalecamy wpisanie swojego adresu e-mail w ople znajdujące się w dolnej części strony i zaznaczenie checkboxu.  Jeśli to zrobisz, panel kontrolny wyśle ci kiedy pojawi się w nim wiadomość.

 

Po drugie, powróć do menu głównego i kliknij na ikonę "Statystyki / Logi". W połowie ekranu znajdziesz okno na wpisanie adresu e-mail. Zatwierdź adres e-mail znajdujący się w polu.  Jeśli nie, zmień go i kliknij przycisk "Zapisz". Jest to ważne aby mieć aktualnie obowiązujący adres e-mail w tym polu ponieważ panel kontrolny będzie obsługiwać twój e-mail kiedykolwiek twoje konto zbliża się do przekroczenia limitu transferu.

 

Zmiana hasła

 

Aby zmienić hasło, kliknij przycisk znajdujący się w prawym-górnym rogu ekranu.  Zostaniesz poproszony o wpisanie obecnego hasła, a następnie wpisz nowe hasło dwa razy. Kliknij przycisk "Submit" aby zachować i zapisać zmiany.  Panel kontrolny odrzuci twoje hasło jeśli twoje hasło jest zbyt krótkie lub zawiera niewłaściwy znak.

 

Ważna notka:  Te właściwości zmieniają tylko hasło użytkownika. Zmiany hasła użytkownika nie mają wpływu na hasła kont e-mail, baz danych, kont FTP, itd.

 

Wyloguj

 

Aby wylogować się naszego serwera, kliknij przycisk . Następnie zostanie wyświetlony komunikat informujący o pomyślnym wylogowaniu z serwera. Kliknij link, jeżeli chcesz zalogować się ponownie.

 

Ważna notka:  Wiele przeglądarek zapisuje i przechowuje sesję zalogowania się do panela administracyjnego w pamięci, nawet jeżeli się wylogujesz. Jeżeli nie tylko ty korzystasz z twojego komputera, upewnij się czy zamknełeś wszystkie uruchomione kopie twojej przeglądarki zanim opuścisz swoje stanowisko pracy. Zapewni to wyczyszczenie pamięci przeglądarki i będzie niemożliwe zalogowanie się do panela bez podania poprawnego hasła.

 


Mało informacji? Zapraszamy do zadawania pytań przez panel klienta