Jak zresetować hasło do panelu administracyjnego WordPressa?

W przypadku gdy dojdzie do utraty hasła do panelu WordPress, a funkcja odzyskiwania hasła nie działa (bo np. została wyłączona lub podany jest e-mail, do którego nie ma się dostępu), polecamy dwa sposoby:

1. Naszym zdaniem nałatwiej i nabezpieczniej jest zresetować hasło za pomocą edycji pliku functions.php znajdującego się w folderze wykorzystywanego motywu (np. /wp-content/themes/NAZWA-MOTYWU/) przez FTP lub menadżer plików w panelu DirectAdmin. Należy tam dodać (w drugiej linii, zaraz za <?php) wpis:

wp_set_password('nowe-haslo',1);

gdzie "nowe-haslo" to zdefiniowane nowe hasło użytkownika nr "1" w tabeli użytkowników (najczęściej jest to admin lub administrator). Pierwsza próba zalogowania z nowym hasłem spowoduje ustawienie tego hasła dla użytkownika. Potem należy usunąć wprowadzoną do pliku modyfikację.

2. Drugim sposobem jest pobranie skryptu ze strony https://pliki.hostinghouse.pl/wpreset.php i umieszczenie go w folderze public_html domeny, dla której został zainstalowany WordPress. Następnie należy uruchomić go w przeglądarce (np. domena.pl/wpreset.php) i wypełnić formularz. O ile skrypt nie usunie się automatycznie po resecie hasła (powinno to nastąpić), to skrypt należy bezwględnie usunąć z serwera samodzielnie niezależnie od tego czy hasło udało się zmienić, czy też nie.

3. Alternatywnie zmianę hasła do WordPressa można zlecić naszemu technikowi. Koszt takiej usługi to 10 zł + VAT.


Czy odpowiedź była pomocna?
Przeczytaj również
Zabezpieczenia WordPress w HostingHouse.pl (Zobacz: 28738)
Co zrobić w przypadku nieudanej aktualizacji WordPress? (Zobacz: 628)
Jak wdrożyć SSL (https) do WordPressa? (Zobacz: 4577)
Jak przyspieszyć WordPressa? (Zobacz: 1803)
Instalacja WordPress za pomocą narzędzia Wordpress2Click (Zobacz: 8715)

Powered by WHMCompleteSolution