Jak zresetować hasło do panelu administracyjnego WordPressa?

W przypadku gdy dojdzie do utraty hasła do panelu WordPress, a funkcja odzyskiwania hasła nie działa (bo np. została wyłączona lub podany jest e-mail, do którego nie ma się dostępu), polecamy dwa sposoby:

1. Naszym zdaniem nałatwiej i nabezpieczniej jest zresetować hasło za pomocą edycji pliku functions.php znajdującego się w folderze wykorzystywanego motywu (np. /wp-content/themes/NAZWA-MOTYWU/) przez FTP lub menadżer plików w panelu DirectAdmin. Należy tam dodać (w drugiej linii, zaraz za <?php) wpis:

wp_set_password('nowe-haslo',1);

gdzie "nowe-haslo" to zdefiniowane nowe hasło użytkownika nr "1" w tabeli użytkowników (najczęściej jest to admin lub administrator). Pierwsza próba zalogowania z nowym hasłem spowoduje ustawienie tego hasła dla użytkownika. Potem należy usunąć wprowadzoną do pliku modyfikację.

2. Drugim sposobem jest pobranie skryptu ze strony https://pliki.hostinghouse.pl/wpreset.php i umieszczenie go w folderze public_html domeny, dla której został zainstalowany WordPress. Następnie należy uruchomić go w przeglądarce (np. domena.pl/wpreset.php) i wypełnić formularz. O ile skrypt nie usunie się automatycznie po resecie hasła (powinno to nastąpić), to skrypt należy bezwględnie usunąć z serwera samodzielnie niezależnie od tego czy hasło udało się zmienić, czy też nie.

3. Alternatywnie zmianę hasła do WordPressa można zlecić naszemu technikowi. Koszt takiej usługi to 10 zł + VAT.

Jednocześnie informujemy, że jako firma hostingowa nie prowadzimy wsparcia technicznego z obsługi zewnętrznych skryptów (takich jak WordPress), a powyższy poradnik nie musi być zgodny z oficjalnymi zaleceniami jego twórców. W przypadku dalszych wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia strony https://pl.wordpress.org/support/.


Czy odpowiedź była pomocna?
Przeczytaj również
Zmiana nazwy domeny WordPress (Zobacz: 4497)
Jak wdrożyć SSL (https) do WordPressa? (Zobacz: 6146)
Co zrobić w przypadku nieudanej aktualizacji WordPress? (Zobacz: 897)
Błąd: "Wysłany plik nie mógł zostać przeniesiony do wp-content/uploads" (Zobacz: 1928)
Błąd łączenia się z bazą danych (Error Establishing a Database Connection) w WordPress (Zobacz: 5012)

Powered by WHMCompleteSolution