Co zrobić gdy WordPress nagle przestał działać?

Zdecydowanie najczęstszą przyczyną nagłej awarii WordPressa jest problem z jednym z pluginów. Najczęściej w takim wypadku pojawi się błąd PHP, który w swojej treści zawiera słowo "plugins", a w dalszej części ścieżki - jego nazwę. Dla przykładu błąd o treści: Warning: include(/home/user/domains/domena.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/lib/wfIPWhitelist.php): failed to open stream: No such file or directory in będzie oznaczał problem z pluginem "wordfence".

Jeśli nie pojawia się żaden konkretny błąd, w celu dokonania głębszej diagnostyki przyczyny problemu, zalecamy włączenie trybu debugowania. Aby to zrobić, w pliku wp-config.php należy zamienić define( 'WP_DEBUG', false ); na define( 'WP_DEBUG', true );. Następnie należy odświeżyć stronę - pojawi się wyjaśnienie z czego wynika problem z połączeniem z bazą.

Aby naprawić problem z pluginem, proponujemy najprostsze rozwiązanie tj. wyłaczenie tego konkretnego pluginu poprzez zmianę nazwy lub usunięcie (wcześniej najlepiej wykonać kopię zapasową) folderu o nazwie wadliwego pluginu. Można to zrobić za pomocą klienta FTP lub menadżera plików dostępnego w panelu DirectAdmin.

Gdy tryb debugowania mówi natomiast o błędzie związanym z plikami znajdującymi się w folderze wp-includes, to taki błąd pojawia się najczęściej po nieudanej aktualizacji skryptu (odbywającej się także automatyczne). W takim wypadku najlepiej zmienić nazwę folderu np. na wp-includes_bak (w celu jego zabezpieczenia), a następnie umieścić na serwerze ten folder z oficjalnej paczki skryptu (można ją pobrać ze strony https://pl.wordpress.org/download/). Taką samą procedurę należy wykonać w przypadku, gdy pojawia się błąd: W witrynie wystąpił błąd krytyczny.

Czy odpowiedź była pomocna?
Przeczytaj również
Tworzenie kopii bezpieczeństwa WordPressa (Zobacz: 640)
Co zrobić w przypadku nieudanej aktualizacji WordPress? (Zobacz: 391)
Zabezpieczenia WordPress w HostingHouse.pl (Zobacz: 23566)
WordPress zaczął działać wolno (Zobacz: 2487)
Błąd: "Wysłany plik nie mógł zostać przeniesiony do wp-content/uploads" (Zobacz: 317)

Powered by WHMCompleteSolution