Co zrobić gdy WordPress nagle przestał działać (błędy, pusta biała strona)?

Zdecydowanie najczęstszą przyczyną nagłej awarii WordPressa jest błąd powstały na skutek nieudanej automatycznej aktualizacji lub jego komponentów. Aby to potwierdzić należy sprawdzić czy w folderze /wp-content/upgrade znajduje się jakiś folder z zwartością - obecność takiego katalogu świadczy o niepowodzeniu aktualizacji. Najczęściej w takim wypadku na stronie pojawia się błąd PHP, który w swojej treści zawiera podpowiedź czego dokładnie nie udało się zaktualizować, choć może też wyświetlać się po prostu pusta (biała) strona. Dla przykładu obecność słowa "plugins" świadczy o niepoprawnie działającej wtyczce, natomiast w dalszej części ścieżki znajduje się jej nazwa. Np. błąd o treści: Warning: include(/home/user/domains/domena.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/lib/wfIPWhitelist.php): failed to open stream: No such file or directory in będzie oznaczał problem z pluginem "wordfence". Podobnie będzie z motywem (zamiast "plugins" będzie słowo "themes"). W innych wypadkach mogło dojść do nieudanej aktualizacji silnika WordPress, w takim wypadku w błędzie znajdą się nazwy katalogów "wp-includes" lub "wp-admin". Najprościej jest wtedy przekopiować znajdujące się tam pliki do odpowiedniej lokalizacji (trzeba porównać nazwy folderów/plików) wraz z ewentualnym ich nadpisaniem.

Jeśli nie pojawia się żaden konkretny błąd (jest np. biała, pusta strona), w celu dokonania głębszej diagnostyki przyczyny problemu, zalecamy włączenie trybu debugowania WordPress. Aby to zrobić, w pliku wp-config.php należy zamienić define( 'WP_DEBUG', false ); na define( 'WP_DEBUG', true );. Następnie należy odświeżyć stronę - pojawi się wyjaśnienie z czego wynika problem (np. z połączeniem z bazą).

Jednocześnie informujemy, że jako firma hostingowa nie prowadzimy bezpłatnego wsparcia technicznego z obsługi zewnętrznych skryptów (takich jak WordPress), a powyższy poradnik nie musi być zgodny z oficjalnymi zaleceniami jego twórców. W przypadku dalszych wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia strony https://pl.wordpress.org/support/ lub skorzystania z naszych usług IT.
Przeczytaj również
Błąd 404 na podstronach (wpisach / stronach) WordPress (Zobacz: 3105)
Zmiana utraconego hasła WordPress (Zobacz: 2917)
REST API WordPress - jak zezwolić na publiczny dostęp? (Zobacz: 460)
Zmiana nazwy domeny WordPress (Zobacz: 6532)
Błąd: "Call to undefined function wp()" w WordPress (Zobacz: 1176)

Powered by WHMCompleteSolution