Co zrobić gdy WordPress nagle przestał działać?

Zdecydowanie najczęstszą przyczyną nagłej awarii WordPressa jest problem z jednym z pluginów. Najczęściej w takim wypadku pojawi się błąd PHP, który w swojej treści zawiera słowo "plugins", a w dalszej części ścieżki - jego nazwę. Dla przykładu błąd o treści: Warning: include(/home/user/domains/domena.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/lib/wfIPWhitelist.php): failed to open stream: No such file or directory in będzie oznaczał problem z pluginem "wordfence".

Jeśli nie pojawia się żaden konkretny błąd, w celu dokonania głębszej diagnostyki przyczyny problemu, zalecamy włączenie trybu debugowania. Aby to zrobić, w pliku wp-config.php należy zamienić define( 'WP_DEBUG', false ); na define( 'WP_DEBUG', true );. Następnie należy odświeżyć stronę - pojawi się wyjaśnienie z czego wynika problem z połączeniem z bazą.

Aby naprawić problem z pluginem, proponujemy najprostsze rozwiązanie tj. wyłaczenie tego konkretnego pluginu poprzez zmianę nazwy lub usunięcie (wcześniej najlepiej wykonać kopię zapasową) folderu o nazwie wadliwego pluginu.
Czy odpowiedź była pomocna?
Przeczytaj również
Błąd 404 na podstronach (wpisach / stronach) WordPress (Zobacz: 452)
Instalacja WordPress za pomocą narzędzia Wordpress2Click (Zobacz: 5674)
Tworzenie kopii bezpieczeństwa WordPressa (Zobacz: 80)
WordPress zaczął działać wolno (Zobacz: 1422)
Zabezpieczenia WordPress w HostingHouse.pl (Zobacz: 15583)

Powered by WHMCompleteSolution