Co zrobić, gdy WordPress wolno się ładuje?

Zdecydowanie najczęstszą przyczyną nagłego spowolnienia WordPressa jest problem z jednym z pluginów. Aby to zweryfikować, proponujemy najprostsze rozwiązanie tj. wyłaczenie wszystkich pluginów (np. przez zmianę nazwy folderów w /wp-content/plugins). Jeśli strona przyspieszy, to można zacząć eliminować pojedynczo pluginy (także poprzez zmianę nazwy folderu, tym razem konkretnego pluginu) do momentu znalezienia tego problematycznego.

Niezależnie od powyższego zalecamy instalację i konfigurację jednej z wtyczek cachujących (np. WP Super Cache lub Cache Enabler) oraz korzystanie z najnowszej wersji PHP (zmiany można dokonać w panelu DirectAdmin). Równie istotne jest także zrezygnowanie z pluginów niepotrzebnych/nieużywanych, które nie tylko mogą znacznie spowolnić działanie WordPressa, ale także być przyczyną włamania na stronę.

W przypadku pojawiających się problemów panelem administratora WordPresa, warto zwrócić uwagę na to, żeby nie otwierać strony w wielu kartach przeglądarki - ma to związek z tym, że panel tego skryptu działa w tle i tym samym zużywa zasoby serwera nawet w kartach, które nie są w danej chwili przez nas oglądane (łatwo jest więc wykorzystać w ten sposób dostępny dla użytkownika serwera limit zasobów).
Czy odpowiedź była pomocna?
Przeczytaj również
Zabezpieczenia WordPress w HostingHouse.pl (Zobacz: 17351)
Jak przyspieszyć WordPressa? (Zobacz: 621)
Instalacja WordPress za pomocą narzędzia Wordpress2Click (Zobacz: 6147)
Tworzenie kopii bezpieczeństwa WordPressa (Zobacz: 150)
Błąd 404 na podstronach (wpisach / stronach) WordPress (Zobacz: 529)

Powered by WHMCompleteSolution