Co zrobić, gdy WordPress wolno się ładuje?

Zdecydowanie najczęstszą przyczyną nagłego spowolnienia WordPressa jest problem z jednym z pluginów. Aby to zweryfikować, proponujemy najprostsze rozwiązanie tj. wyłaczenie wszystkich pluginów (np. przez zmianę nazwy folderów w /wp-content/plugins). Jeśli strona przyspieszy, to można zacząć eliminować pojedynczo pluginy (także poprzez zmianę nazwy folderu, tym razem konkretnego pluginu) do momentu znalezienia tego problematycznego.

Niezależnie od powyższego zalecamy instalację i konfigurację jednej z wtyczek cachujących (np. WP Super Cache lub Cache Enabler) oraz korzystanie z najnowszej wersji PHP (zmiany można dokonać w panelu DirectAdmin). Równie istotne jest także zrezygnowanie z pluginów niepotrzebnych/nieużywanych, które nie tylko mogą znacznie spowolnić działanie WordPressa, ale także być przyczyną włamania na stronę.

W przypadku pojawiających się problemów panelem administratora WordPresa, warto zwrócić uwagę na to, żeby nie otwierać strony w wielu kartach przeglądarki - ma to związek z tym, że panel tego skryptu działa w tle i tym samym zużywa zasoby serwera nawet w kartach, które nie są w danej chwili przez nas oglądane (łatwo jest więc wykorzystać w ten sposób dostępny dla użytkownika serwera limit zasobów).

Jednocześnie informujemy, że jako firma hostingowa nie prowadzimy wsparcia technicznego z obsługi zewnętrznych skryptów (takich jak WordPress), a powyższy poradnik nie musi być zgodny z oficjalnymi zaleceniami jego twórców. W przypadku dalszych wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia strony https://pl.wordpress.org/support/.
Czy odpowiedź była pomocna?
Przeczytaj również
Błąd: "Fatal error: Allowed memory size..." - podniesienie parametru memory_limit w WordPress (Zobacz: 857)
Jak wdrożyć SSL (https) do WordPressa? (Zobacz: 6146)
Zmiana utraconego hasła WordPress (Zobacz: 2069)
Jak zezwolić na dostęp do pliku xmlrpc.php? (Zobacz: 645)
Tworzenie kopii bezpieczeństwa WordPressa (Zobacz: 1403)

Powered by WHMCompleteSolution