Możliwe przyczyny błędu HTTP 500 są zwykle wyjaśnione w logach błędów (w panelu DirectAdmin) i zależą od sposobu występowania:

błąd 500 pojawia się czasowo (np. raz na minutę):

- przekroczenie chwilowego limitu obciążenia konta (do aktualnego obciążenia wliczane są skrypty uruchamiane przez www - liczony jest czas działania i użycie pamięci RAM, liczone są połączenia z pocztą, FTP, panelem DA, http itd.), w logach pojawia się błąd "End of script output before headers" lub "fork: retry: No child processes / Resource temporarily unavailable".

błąd 500 jest permanentny (występuje ciągle mimo upływu czasu):

- błędne uprawnienia do pliku/folderu (poprawne maksymalne uprawnienia to 644/755), pojawia się błąd "File (...) is writeable by group"

- błędne wpisy w .htaccess (np. php_flag, Options +FollowSymLinks itd.), w logach jest błąd typu "(...).htaccess: Invalid command" lub ".htaccess: (...) not allowed here"

oraz mniej popularne przyczyny:

- brak włączonego PHP dla domeny w panelu DirectAdmin - w logach błędów widnieje informacja "No user or group set - set suPHP_UserGroup" (obsługę PHP można włączyć w konfiguracji domeny w panelu DA)

-
skrypt łączy się z serwerem, do którego nie ma dostępu (np. z zewnętrznym hostem MySQL)

- włamanie do skryptu np. przez korzystanie z "pirackich" wersji skryptów (dotyczy to przede wszystkim pluginów i motywów WordPress - w takich sytuacjach może pojawić się np. błąd Segmentation fault), polecamy to rozwiązanie.


Przeczytaj również
Diagnostyka problemu połączenia z serwerem (Zobacz: 7008)
Błąd serwera: STATUS: Internal error occurred. Refer to server log for more information. (Zobacz: 3360)
Błąd 406 (Not Acceptable) (Zobacz: 16847)
Błąd 405 (Zobacz: 1068)
Błąd SMTP: 550 R1: HELO should be a FQDN or address literal (Zobacz: 135)

Powered by WHMCompleteSolution