Od początku 2014 roku weszły w życie zmiany związane z nową polityką ICANN w stosunku do weryfikacji danych zawartych w wyszukiwarkach WHOIS (http://www.icann.org/en/resources/registrars/raa/approved-with-specs-27jun13-en.htm w sekcji 2. WHOIS ACCURACY PROGRAM SPECIFICATION)

Zgodnie z tymi zasadami, w przypadku gdy:

a) Domena globalna została zarejestrowana pod niezweryfikowanym identyfikatorem

b) Domena globalna została przetransferowana

c) Dane kontaktowe Abonenta domeny globalnej zostały zmodyfikowane

Do Abonenta (na autoryzowany adres email) zostanie przesłana wiadomość (w jęz. Angielskim) z adresu directi@consultingservice.pl lub donotreply@name-services.com. z prośbą o weryfikację danych, na które dana domena została zarejestrowana. Weryfikacja zostaje pomyślnie zakończona w momencie naciśnięcia przez Abonenta linku zawartego w treści wiadomości.

W przypadku braku potwierdzenia ze strony Abonenta w przeciągu 15 dni od momentu który wywołał rozpoczęcie procesu weryfikacji, funkcjonowanie domeny zostanie wstrzymane, a zamiast standardowych informacji zawartych na stronie wyświetli się jedynie informacja o wyłączeniu domeny z powodu trwającego procesu weryfikacji danych Abonenta domeny, z prośbą o kontakt z dostawcą usług w celu jej ponownego aktywowania.


Czy odpowiedź była pomocna?
Przeczytaj również
Jak uzyskać kod Authinfo domeny? (Zobacz: 12229)
Podstawowe zasady zarządzania strefami DNS (Zobacz: 7232)
Czy można zarejestrować inną domenę w ramach tej samej opłaty nie ponosząc kosztów za kolejną? (Zobacz: 1607)
Ukrycie danych WHOIS (Zobacz: 3085)
Zmiana serwerów DNS w panelu klienta hostinghouse.pl (Zobacz: 7751)

Powered by WHMCompleteSolution