Tworzenie regularnych kopii zapasowych dla witryny WordPpress jest istotne, gdyż nigdy nie wiadomo czy nie zostanie ona zhakowana lub uszkodzona. Instalowanie źle zaprojektowanych motywów lub wtyczek może zniszczyć Twoją witrynę, a wtedy przywrócenie witryny z kopii zapasowej jest jedynym sensownym rozwiązaniem.

Uważamy, że tworzenie backupu strony ma sens tylko i wyłącznie w przypadku, gdy będzie on składowany na zewnętrznej, niezależnej infrastrukturze. W tym celu zalecamy skorzystanie z wtyczki UpdraftPlus, która nawet w wersji "free" ma funkcję wysyłania kopii bezpieczeństwa na serwisy typu Dropbox czy Dysk Google. Pierwsza opcja jest mniej narażona na błędy, ale wersja bezpłatna posiada limit 5GB (który i tak wystarcza w większosci przypadków). Dysk Google w darmowej wersji oferuje limit 15GB.

Konfiguracja wtyczki jest intuicyjna - wystarczy otworzyć "Ustawienia", ustawić harmonogram plików i baz na "co tydzień", wybrać odpowiednią ikonę miejsce zdalnego przechowywania (np. Google Cloud), i kliknąć "Zapisz zmiany". Wtyczka wykona niemal całą operację za nas (wystarczy postępować zgodnie z krokami proponowanymi przez plugin). Informujemy jednocześnie, że kopie zapasowe wykonywane automatycznie mogą być tworzone w godz. 22 - 8 (w pozostałych godzinach tworzenie kopii WordPressa nie jest u nas możliwe).

Czy odpowiedź była pomocna?
Przeczytaj również
Zmiana nazwy domeny WordPress (Zobacz: 2070)
Zabezpieczenia WordPress w HostingHouse.pl (Zobacz: 19373)
Błąd 404 na podstronach (wpisach / stronach) WordPress (Zobacz: 637)
Zmiana utraconego hasła WordPress (Zobacz: 818)
Błąd łączenia się z bazą danych (Error Establishing a Database Connection) w WordPress (Zobacz: 2907)

Powered by WHMCompleteSolution