Tworzenie regularnych kopii zapasowych dla witryny WordPpress jest istotne, gdyż nigdy nie wiadomo czy nie zostanie ona zhakowana lub uszkodzona. Instalowanie źle zaprojektowanych motywów lub wtyczek może zniszczyć Twoją witrynę, a wtedy przywrócenie witryny z kopii zapasowej jest jedynym sensownym rozwiązaniem.

Uważamy, że tworzenie backupu strony ma sens tylko i wyłącznie w przypadku, gdy będzie on składowany na zewnętrznej, niezależnej infrastrukturze. W tym celu zalecamy skorzystanie z wtyczki UpdraftPlus, która nawet w wersji "free" ma funkcję wysyłania kopii bezpieczeństwa na serwisy typu Dropbox czy Dysk Google. Pierwsza opcja jest mniej narażona na błędy, ale wersja bezpłatna posiada limit 5GB (który i tak wystarcza w większosci przypadków). Dysk Google w darmowej wersji oferuje limit 15GB.

Konfiguracja wtyczki jest intuicyjna - wystarczy otworzyć "Ustawienia", ustawić harmonogram plików i baz na "co tydzień", wybrać odpowiednią ikonę miejsce zdalnego przechowywania (np. Google Cloud), i kliknąć "Zapisz zmiany". Wtyczka wykona niemal całą operację za nas (wystarczy postępować zgodnie z krokami proponowanymi przez plugin). Informujemy jednocześnie, że kopie zapasowe wykonywane automatycznie mogą być tworzone w godz. 18 - 7 (w pozostałych godzinach tworzenie kopii WordPressa nie jest u nas możliwe).
 
Kopie zapasowe tworzone za pomocą skryptów PHP mają ograniczenia czasowe (wynikające z konfiguracji PHP). Dla dużych stron zalecamy wykonywanie kopii przez narzędzie dostępne bezpośrednio w panelu DirectAdmin, które działają z ominięciem PHP (nie ma więc limitów wynikających wprost z parametrów php.ini).

Jednocześnie informujemy, że jako firma hostingowa nie prowadzimy wsparcia technicznego z obsługi zewnętrznych skryptów (takich jak WordPress), a powyższy poradnik nie musi być zgodny z oficjalnymi zaleceniami jego twórców. W przypadku dalszych wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia strony https://pl.wordpress.org/support/.

Przeczytaj również
Błąd: "Wysłany plik nie mógł zostać przeniesiony do wp-content/uploads" (Zobacz: 3828)
Błąd 404 na podstronach (wpisach / stronach) WordPress (Zobacz: 3096)
REST API WordPress - jak zezwolić na publiczny dostęp? (Zobacz: 451)
Błąd: "Call to undefined function wp()" w WordPress (Zobacz: 1162)
Instalacja WordPress za pomocą narzędzia Wordpress2Click (Zobacz: 13747)

Powered by WHMCompleteSolution