Po ponad 4 latach od ustawienia domyślnej wersji PHP na 7.0 (info), przymierzamy się powoli do kolejnej zmiany w tej materii. Ma to związek z faktem, że wersja 7.0 utraciła już wsparcie (aktualizacje), a i coraz więcej skryptów wymaga wyższych wersji. Na częśći serwerów domyślną wersją są już 7.2/7.3, ale tam gdzie 7.0 i 7.1 są nadal podstawową wersją, zostaną wkrótce wprowadzone stosowne aktualizacje. Na tych serwerach domyślną wersją będzie PHP >= 7.2.

Wprawdzie niniejsza informacja jest jedynie zapowiedzią zmian, ale już dziś zalecamy przygotowanie się do tych nich. Wersję PHP można zmienić w panelu DirectAdmin. Po wybraniu nowszej wersji prosimy upewnić się czy strona www funkcjonuje poprawnie. Jeśli tak, można albo pozostać przy wyższej wersji albo też poczekać, aż to my zmienimy ją globalnie. Jeśli po zmianie wersji strona nie funkcjonuje poprawnie, prosimy aby dodali Państwo do pliku .htaccess wybranej domeny kodu:

<FilesMatch ".php$">
AddHandler x-httpd-php70 .php
</FilesMatch>

Wymusi on korzystanie z PHP 7.0 pomimo zmiany domyślnej wersji przez nas (tam gdzie domyślną wersją jest 7.1 wystarczy w powyższym kodzie zamienić "70" na "71").

Niezależnie od wszystkiego zachęcamy do regularnego aktualizowania swoich skryptów, bo oprócz oczywistych względów bezpieczeństwa wpływa to niemal zawsze na dopasowanie kompatybilności oprogramowania do najnowszych wersji PHP (co z kolei przekłada się np. na zwiększenie szybkości wykonywania się skryptów).

Kolejną zmianą związaną z bezpieczeństwem będzie stopniowe wyłączanie funkcji ini_set z wersji 5.X (funkcja będzie dostępna w wersjach 7.X).

W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

« Wstecz


Powered by WHMCompleteSolution